DUYURU & HABER DETAYI

Borsa mı, gayrimenkul mü? İşte size 5 temel sebep

Borsanın çıkışa yöneldiği dönemlerde kimi küçük yatırımcıların akılları hisse senetlerine doğru kayar. Büyük riskler taşıyan kârlı görüntü, yatırımcıyı Borsadan yana çektiği olur. İşte size Borsa yerine gayrimenkul piyasasına yatırım yapmak için 5 neden?

1- Gayrimenkul, alt ve orta sınıf yatırımcılar için daha rahat bir yatırım alanı olarak ortada durur.

2- Gayrimenkule yatırım yaptığınızda, somut, bir diğer ifade ile elle tutulur bir şeye yatırım yapmış olursunuz. Ona bakıp hissedebilirsiniz.

3- Hisse senetlerine yatırım yapmak alanın derin bir bilgi gerektirir. Nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda hassas hareket etmeniz gerekir. Gayrimenkule yatırım yapmaya başlamak için çok özel bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekmez.

4- Borsada hisse senetlerinin ne kadar düşeceğini ve düşüşün nerede duracağını kestirmek mümkün olmaz. 10 liraya aldığınız bir hisse senedi, kısa süre içinde 5’e, hatta 3’e, 2’ye bile düşebilir. Oysa emlak sektöründe fiyat düşüşü söz konusu olmaz. Olduğu zamanlar da kısa sürelidir ve hemen ardından bunu kısa zamanda telafi eder.

5- Gayrimenkulde hisse senedine göre dolandırılan daha zordur. Çünkü almadan önce talip olduğunuz mülkü fiziksel olarak araştırabilecek çok güçlü araçlar mevcut. (Bilgiler, MaviRealty'den yararlanılarak kullanıldı)